Language // Język

RT @TheSocReview How biology became social, and what it means for social theory http://t.co/vrGPsQ1yWZ
4hreplyretweetfavorite
@davidpapineau But much reasoning depends on language brain areas. http://t.co/O3INe3Bd1Z With more systems, I'd expect focused deficits.
6hreplyretweetfavorite
@davidpapineau Right. I concur that there probably is a large number of partially redundant and partially dissociable reasoning systems.
8hreplyretweetfavorite
@davidpapineau Well, Magda Osman wrote a classical criticism. https://t.co/i6PwDTPw9y
9hreplyretweetfavorite
ECSI 2004: Deadline extended till September, 7. http://t.co/q43G5hCvkE

Słownik ortograficzny


 

INFORMACJE

Niektóre błędy ortograficzne widoczne tylko w kontekście (oraz różne błędy innego rodzaju) wykrywa narzędzie korektorskie LanguageTool. Można skorzystać z tej strony, aby sprawdzić poprawność całego tekstu w języku polskim, włącznie z interpunkcją i błędami widocznymi tylko w kontekście całych zdań. Wątpliwości językowe najlepiej sprawdzać w poradniach językowych. Służy do tego poniższa wyszukiwarka, która obejmuje poradnie językowe w internecie.

Słownik ortograficzny online do sprawdzania pisowni stosuje program Jana Daciuka, fsa_spell. Część podpowiedzi generowana jest przy wykorzystaniu propozycji korektora pisowni Google. Obecnie zestaw słów pochodzi z otwartego słownika języka polskiego, który obejmuje około 3,5 miliona form wyrazowych, utworzonych od około 280 tysięcy form podstawowych. Wszelkie uwagi dotyczące ortografii proszę zgłaszać tam. Natomiast błędy w rozpoznawaniu form gramatycznych, podawanych w wynikach, należy zgłaszać mi :)

Źródłem autorytatywnych rozstrzygnięć ortograficznych jest Rada Języka Polskiego, a w następnej kolejności normatywny słownik ortograficzny, np. Słownik ortograficzny PWN. Osoby mające wątpliwości co do pisowni tego lub innego wyrazu proszę o zajrzenie do słownika PWN. Do tej pory na wszystkie pytania ortograficzne mogłem odpowiedzieć, po prostu zaglądając do niego, a na pewno moje pośrednictwo nie jest nikomu potrzebne. Nie jest to, co prawda, słownik ortograficzny on-line i ma mniejszy zasób słownikowy (około 140 tysięcy haseł), lecz zawiera niekiedy przydatne komentarze i odnośniki do zasad.

Instaluj słownik jako wyszukiwarkę dla przeglądarek Firefox 2 i Internet Explorer 7