Language // Język

@Logic_Cognition Only behind the paywall?
RT @mitpress: 30% off ALL MIT PRESS BOOKS! Yep. Now through September 15th. Check it out. http://t.co/MLwOXLW0os
Nowy numer Przeglądu Filozoficzno-Literackiego: Kognitywistyka. Reprezentacje http://t.co/D4cvsQ1E4X
Wstęp do „Analitycznej metafizyki umysłu” (z R. Poczobutem): Główne problemy analitycznej metafizyki umysłu (2008) https://t.co/5DN69Xczmm
I tried sending a paper from @FrontiersIn to my Kindle. Very hard, default conversions break formatting. Best practices? JATS XML to mobi?

Słownik ortograficzny


 

INFORMACJE

Niektóre błędy ortograficzne widoczne tylko w kontekście (oraz różne błędy innego rodzaju) wykrywa narzędzie korektorskie LanguageTool. Można skorzystać z tej strony, aby sprawdzić poprawność całego tekstu w języku polskim, włącznie z interpunkcją i błędami widocznymi tylko w kontekście całych zdań. Wątpliwości językowe najlepiej sprawdzać w poradniach językowych. Służy do tego poniższa wyszukiwarka, która obejmuje poradnie językowe w internecie.

Słownik ortograficzny online do sprawdzania pisowni stosuje program Jana Daciuka, fsa_spell. Część podpowiedzi generowana jest przy wykorzystaniu propozycji korektora pisowni Google. Obecnie zestaw słów pochodzi z otwartego słownika języka polskiego, który obejmuje około 3,5 miliona form wyrazowych, utworzonych od około 280 tysięcy form podstawowych. Wszelkie uwagi dotyczące ortografii proszę zgłaszać tam. Natomiast błędy w rozpoznawaniu form gramatycznych, podawanych w wynikach, należy zgłaszać mi :)

Źródłem autorytatywnych rozstrzygnięć ortograficznych jest Rada Języka Polskiego, a w następnej kolejności normatywny słownik ortograficzny, np. Słownik ortograficzny PWN. Osoby mające wątpliwości co do pisowni tego lub innego wyrazu proszę o zajrzenie do słownika PWN. Do tej pory na wszystkie pytania ortograficzne mogłem odpowiedzieć, po prostu zaglądając do niego, a na pewno moje pośrednictwo nie jest nikomu potrzebne. Nie jest to, co prawda, słownik ortograficzny on-line i ma mniejszy zasób słownikowy (około 140 tysięcy haseł), lecz zawiera niekiedy przydatne komentarze i odnośniki do zasad.

Instaluj słownik jako wyszukiwarkę dla przeglądarek Firefox 2 i Internet Explorer 7